با آغاز عملیات شناسایی دارندگان پمپ های غیر مجاز آب، در تیرماه امسال ۸۵۰ پمپ غیرمجاز در سطح شهر اصفهان کشف شد.

به گزارش جارچى اخبار؛ مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان این خبر گفت: بیشترین پمپ های غیرمجاز کشف شده به ترتیب در محدوده آبفای منطقه ۵ با ۴۱۰ و آبفای منطقه ۴ با ۳۲۴ مورد بوده است.
مهرداد خورسندی با بیان اینکه نصب مستقیم پمپ روی شبکه توزیع آب جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد، افزود: گروه های مروج مصرف بهینه آب آبفای استان اصفهان با همراهی مأموران نیروی انتظامی اجازه دارند ضمن رعایت موازین شرعی، قانونی و حقوق شهروندی، نسبت به شناسایی و قطع انشعاب آب افراد متخلف اقدام کنند.
وی گفت: مروجین پس از کشف پمپ هایی که بلافاصله بعد از کنتور آب نصب شده اند، در مرحله اول به مشترک متخلف اخطار می دهند و در صورت عدم اصلاح و رفع تخلف در مدت زمان تعیین شده، انشعاب مشترک به صورت موقت تا رفع تخلف قطع می شود.
سخنگوی آبفای استان اصفهان، وجود مخزن استراتژیک و نصب پمپ بعد از مخزن ذخیره را در شرایط کم آبی و اوج مصرف ضروری دانست و گفت: آب باید با فشار شبکه وارد مخزن ذخیره شده و سپس به وسیله پمپ به داخل ساختمان پمپاژ شود.
خورسندی با اشاره به اینکه فعال شدن پمپ غیر مجاز و مکش آب داخل شبکه، افت شدید فشار آب مشترکین مجاور را به دنبال دارد ، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه پمپ غیر مجاز که منجر به تضییع حقوق افراد می شود مراتب را به سامانه ارتباط با مشتریان آبفا به شماره ۱۲۲ اطلاع دهند.
شایان ذکر است از ۸۵۰ پمپ غیرمجاز کشف شده به ترتیب هفت مورد در منطقه یک، ۱۰ مورد منطقه دو، ۵۶ مورد منطقه سه، ۳۲۴ مورد منطقه چهار، ۴۱۰ مورد منطقه پنج و ۴۰ مورد در محدوده تحت پوشش آبفای منطقه ۶ شهر اصفهان بوده است. همچنین از این تعداد ۵ مورد انشعاب قطع و بقیه اصلاح شده و یا در حال اصلاح هستند.