سهام شرکت‌های بخش تکنولوژی سبز امسال به داغ‌ترین بخش برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تبدیل شده و توافقات شرکت‌های خصوصی در این زمینه تا به حال به ۷.۷ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش جارچی اخبار، به نقل از  راشاتودی، سهام شرکت‌های بخش تکنولوژی سبز امسال به داغ‌ترین بخش برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تبدیل شده و توافقات شرکت‌های خصوصی در این زمینه تا به حال به ۷.۷ میلیارد دلار رسیده است.

استارت آپ‌های بخش تکنولوژی سبز حالا جای شرکت‌های دات کام را گرفته‌اند (اشاره به موج بزرگ خرید سهام شرکت‌های دات کام در دهه گذشته). اما فعلاً نگرانی‌ای از بابت حبابی شدن این بخش وجود ندارد.

در حال حاضر هر هفته با خبرهایی از پیشرفت‌هایی در زمینه تکنولوژی باتری، انرژی خورشیدی یا هیدروژن روبرو هستیم. اما تا پیش از این سرمایه لازم برای اینکه این پیشرفت‌ها به سرعت به دست مصرف‌کننده برسند وجود نداشت.

وال‌استریت ژورنال با استناد به داده‌های شرکت پیتچ‌بوک که شرکت تحقیقات بر روی سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی است، گزارش داد: امسال توافقات امضا شده صندوق‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌های خصوصی برای خرید سهام شرکت‌های تکنولوژی سبز به ۷.۷ میلیارد دلار رسیده است.

این در حالی است که ۱۰ سال پیش سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها کمتر از ۱ میلیارد دلار بود.