وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تاخیر یکی از شرکت های واردکننده نهاده های دامی، گفت: در این موضوع فسادی رخ نداده و هیچ گونه اختلاس و رانتی ایجاد نشده است.

به گزارش جارچی اخبار،  سیدجواد ساداتی نژاد روز سه شنبه دربازدید از طرح های کشاورزی و مشکلات این بخش در ملکان در جمع خبرنگاران افزود: به این شرکت دلار و ارزی تخصیص نیافته، طبق قوانین و ضوابط زمانی بانک مرکزی به یک شرکت ارز پرداخت می کند که کالای شرکت وارد گمرک شده باشد.

وی گفت: برنامه ریزی کردیم تا تامین نهاده های این شرکت انجام شود البته بخشی وارد شده اما ارزی به شرکت داده نشده و مبلغ ریالی نیز در بازارگاه موجود است.

ساداتی نژاد افزود: در بحث نهاده های دامی و تامین آن یک سامانه شفاف به نام بازارگاه داریم که نهاده های دامی در آن به خریداران عرضه می شود اما با این حال نهادی را مامور کردیم تا احیانا اگر تخلفی صورت گرفته بررسی و رسیدگی کند.

وی اضافه کرد: ضمن اینکه معاونت بازرگانی نیز وظیفه رصد شرکت های عرضه کننده نهاده ها را عهده دار است.

وی گفت: در شرایطی هستیم که به آرامش نیاز داریم و نباید با انتشار برخی اخبار ذهن تولید کنندگان را مشغول کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: دامداران و مرغداران نگران نباشند و بدانند که وزارت جهاد کنار و حامی آنهاست تا تولید متوقف نشود و به پایداری برسد.

وزیر جهاد کشاورزی عصر امروز با حضور در ملکان از برخی طرح های کشاورزی این شهرستان بازدید و عملیات اجرایی برخی طرح ها را نیز آغاز کرد.