معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر تسریع روند نصب دستگاه‌های کارت‌خوان هوشمند در نانوایی های استان، گفت: سهم آرد نانوایی هایی که همکاری نمی کنند، باید قطع شود.

به گزارش جارچی اخبار، محمد کلامی روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان، افزود: تا به امروز در یک هزار و ۷۴۷ نانوایی تبریز کارتخوان هوشمند نصب شده ولی ۲۸۰ نانوایی به دلیل خطای شاپرک و ۱۹۳ نانوایی در انتظار اخذ کدمالیاتی هنوز موفق به دریافت دستگاه کارتخوان هوشمند نشده اند.

وی اظهار داشت: اجرای این طرح در قالب اتاق عملیات با حضور شرکت پست، بانک سپه، اداره کل امور مالیاتی، شرکت غله و اتحادیه نانوایان انجام می‌شود که متولیان امر باید در سرعت بخشی نسبت به نصب دستگاه ها، اقدامات لازم برای رفع مشکلات موجود را انجام دهند.

کلامی ادامه داد: جلوگیری از قاچاق و توزیع خارج از شبکه آرد از اهداف نصب دستگاه کارت‌خوان هوشمند در نانوایی‌ها است و با اجرای این طرح، ساماندهی بیشتری بر روی نحوه پخت و توزیع نان صورت خواهد گرفت.

وی گفت: از امروز نصب دستگاه‌های کارت‌خوان هوشمند در نانوایی های شهرستان های مراغه، بناب، ملکان و عجب شیر آغاز شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به شایعاتی مبنی بر گرانی مرغ ، گفت: نباید اجازه دهیم شایعات فضای جامعه را ملتهب کند و دستگاه های برنامه ریز و نظارتی باید به این موضوع توجه ویژه داشته و ورود جدی کنند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه کمبودی در زمینه تامین کالاهای اساسی استان وجود ندارد، گفت: کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار استان با هدف تأمین به موقع و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم تشکیل شده است.

کلامی گفت: پایش مستمر بازار و نظارت بر میزان عرضه ، قیمت و فراوانی کالاهای اساسی توسط ستاد تنظیم بازار استان انجام می شود و در صورت مواجه با کمبود عرضه و مازاد تقاضا، مرغ منجمد به بازار عرضه می شود.