شهردار تبریز اعلام کرد: تلاش می‌کنیم تا ۲ سال آینده فاز یک خط ۲ قطار شهری تبریز را تحویل شهروندان دهیم.

به گزارش جارچی اخبار، یعقوب هوشیار روز جمعه در بازدید از فاز ۳ خط یک قطار شهری تبریز، ضمن قدردانی از زحمات کارکنان مترو در عمق زمین اظهار کرد: خط ۱ قطار شهری تبریز در مراحل نهایی عملیات اجرایی قرار دارد و برنامه شهرداری تبریز تعیین برآورد دقیقی از عملیات اجرایی و تعیین روزشمار برای تحویل ایستگاه‌های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ است.

وی افزود: تا پایان ماه جاری برنامه ریزی دقیق و منظمی با استانداردهای لازم به لحاظ فنی، برای اتمام فاز ۳ آماده خواهد شد.

شهردار تبریز در رابطه با خط ۲ قطار شهری تبریز هم گفت: تملک های مورد نیاز برای ایستگاه‌ها و بازنگری طرح بهینه سازی خط ۲ مورد بررسی قرار گرفت و تکالیفی به مشاور ابلاغ شد تا با بازنگری لازم در یک ماه آینده بتوانیم برنامه ریزی دقیقی برای اجرای آن داشته باشیم.

هوشیار خاطرنشان کرد: تکلیف ما ارائه عملکرد به شهروندان است و سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز باید هر روز گزارش عملکرد خط ۱ و خط ۲ را به صورت تصویری در اختیار مردم قرار دهد تا شهروندان نیز از نحوه انجام کار مطلع شوند.

وی یادآور شد: در رابطه با ایستگاه‌های فاز ۳ قطار شهری، جلساتی برگزار شده و امیدواریم تا آخر سال هر سه ایستگاه مورد بهره برداری قرار گیرد؛ اما در رابطه با اتمام خط یک مطالعات دقیقی باید انجام گیرد و تلاش می کنیم که تا پایان سال به توفیق مطلوب دست یابیم.

مترو تبریز در پنج خط (چهار خط اصلی و یک خط حومه‌ای) به طول کلی ۱۰۰ کیلومتر طراحی شده‌ است.

در حال حاضر خط یک متروی تبریز به طول ۱۷.۲ کیلومتر در ۱۸ ایستگاه از ایستگاه ایل‌گلی تا ایستگاه نور در حال بهره‌برداری است.