سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی از ارائه آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی و خصوصی برای ۱۸ هزار و ۹۵۰ نفر در سه ماهه اول امسال در استان خبر داد.

به گزارش جارچی اخبار، علی مشایخی اظهار کرد:در مدت یاد شده مراکز آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در دو بخش دولتی و خصوصی در خوشه هایی چون خدمات، صنعت، فرهنگ، هنر و کشاورزی سه میلیون و ۱۷۶ هزار و ۷۸۳  نفر ساعت آموزش های فنی و مهارتی را به علاقمندان به مهارت آموزی و مهارت افزایی ارائه داده اند.

وی افزود: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۰ نفر شرکت کننده در دوره های آموزش های مهارتی در سه ماهه نخست سال جاری، ۹ هزار و ۷۶۹  نفر در حوزه های خدمات، هفت هزار و ۳۷۸ نفر صنعت، یک هزار و ۷۲  نفر فرهنگ و هنر و ۷۳۱ نفر نیز در حوزه کشاورزی آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: از مجموع آموزش های مهارتی ارائه شده به مهارت آموزان، هشت هزار و ۵۲۵ نفر دوره مربوط به بانوان و ۱۰ هزار و ۲۵۴ نفر نیز مربوط به آقایان می باشد.

مشایخی اظهار کرد: آموزش های مهارتی در بخش دولتی در زندان برای تعداد یک هزار و ۵۶۹ نفر، سکونت گاه های غیر رسمی ۱۲۳ نفر، روستاها ۱۶۰ نفر، مراکز ثابت سه هزار و ۱۷۸ نفر، سیار شهری ۶۶۶ نفر، صنعت ۵۶ نفر، صنایع جوار کارگاهی ۴۱۵ نفر، پادگان ۹۰۹ نفر، عشایر ۲۶ نفر، کارگاه مهارت آموزی در محیط کار واقعی تعداد ۱۹۰ نفر، مرکز درمان اجباری معتادان بهبود یافته ۱۰۰ نفر، مرکز درمانی تحت پوشش بهزیستی ۱۳ نفر و مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی نیز ۳۷ نفر ارائه شده است.

سرپرست اداره موسسه های کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان هم اعلام کرد: در ۳ ماهه اول سال جاری ۱۰هزار و ۲۵۴ نفر در دوره آموزشهای فنی و حرفه ای آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد (بخش خصوصی) استان شرکت کرده اند .

صدیقه شیخ الاسلامی گفت: تعداد ۲۷ مورد مجوز موافقتنامه اصولی به متقاضیان تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد  در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ صادر شده است.