رسانه های ژاپنی جزئیات جدیدی را از انگیزه قاتل شینزو آبه نخست وزیر سابق این کشور منتشر کردند.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از  روسیا الیوم، رسانه های ژاپنی جزئیات جدیدی را از انگیزه های قاتل شینزو آبه نخست وزیر سابق این کشور اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، رسانه های ژاپنی اعلام کردند فردی که با تیراندازی به آبه وی را به قتل رساند در بازجویی ها توسط پلیس انگیزه خود را از این اقدام بیان کرده است.

شبکه NHK ژاپن اعلام کرد که «تتسویا یاماگامی» عامل تیراندازی به شینزو آبه در بازجویی ها به پلیس گفته که آبه با گروه یا مجموعه ای از اشخاص ارتباط داشته که خانواده یاماگامی به دلیل کارهای آنها با مشکلات مالی مواجه شده است.

این شبکه به نقل از یاماگامی افزود: مادر من به این گروه کشانده شد و خیریه زیادی به سود آن انجام داد و این موجب وخامت زندگی خانواده ما شد.

وی در عین حال به ماهیت این گروه یا اشخاص اشاره ای نکرده است.

این در حالی است که پلیس منطقه نارا که آبه در آن مورد ترور قرار گرفت و در خصوص این حادثه تحقیق می کند از اظهارنظر در این باره خودداری کرد.

لازم به ذکر است که شینزو آبه نخست وزیر سابق ژاپن حین مبارزات انتخاباتی در شهر «نارا» در غرب این کشور هدف گلوله قرار گرفته و جان خود را از دست داد.

فردی که به سوی آبه تیراندازی کرد، افسر ۴۱ ساله نیروی دریایی به نام تتسویا یاماگامی و از ساکنان شهر نارا است که برای شلیک از تفنگ ساچمه‌ای بهینه سازی شده استفاده کرده است. طبق قوانین ژاپن این تنها سلاحی است که یک غیرنظامی می‌تواند داشته باشد.