کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد شدید همراه با خیرش گردوخاک در برخی استان‌ها در نوار شرقی، بخش‌هایی از مرکز، دامنه جنوبی البرز، جنوب غرب، غرب و جنوب کشورمان طی ۵ روز آینده خبر داد و گفت: برای نوار جنوبی کشور رگبار باران و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

به گزارش جارچی اخبار، فریبا گودرزی، در مورد آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: برای پنج روز آینده در برخی نقاط استان‌های واقع در نوار شرقی، بخش‌هایی از مرکز، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز، جنوب غرب، غرب و جنوب کشورمان، در بعضی ساعات وزش باد شدیدموقتی توام با خیزش گردوخاک را پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: برای نوار جنوبی کشور و در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی نقاط استان هرمزگان، جنوب استان‌های فارس و کرمان، عمدتاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب تا چند روز آینده، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و گاهی خیزش گردوخاک و حتی برای نقاط مستعد، بارش تگرگ را پیش‌بینی شده است.

گودرزی گفت: تا روز دوشنبه هفته جاری دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم است.

کارشناس سازمان هواشناسی در مورد آسمان پایتخت، بیان کرد: امروز آسمانی تهران صاف همراه با غبار صبحگاهی خواهد بود، البته در بعضی ساعات روزجاری وزش باد رخ خواهد داد و بعدازظهر و اوایل وقت امشب در بخش‌های غربی و جنوبی استان تهران، وزش بادهای به نسبت شدید همراه با خیزش گردوخاک را رخ خواهد داد که بیشینه دما در تهران ۳۷ درجه است.