رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران طی امروز و روزهای آتی در استان‌های شمالی خبر داد و گفت: دمای هوا در دو روز آیند در اکثر مناطق کشور کاهشی است.

به گزارش جارچی اخبار، صادق ضیاییان گفت: به دلیل شدت بارش‌ها در جاده‌های بین گیلان تا اردبیل از مسافران می‌خواهیم مسافرت را در این مسیر به روزهای بعد موکول کنند. همزمان امروز بارش‌ها با شدت کمتر در شمال شرق آذربایجان شرقی، شمال اردبیل و شرق مازندران نیز ادامه دارد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا توضیح داد: فردا سه شنبه هم بارش باران در گیلان مجددا شدت می‌گیرد و به غیر از این استان‌ها، تا پایان هفته در هیچ استانی باران نداریم و وضعیت بی‌بارشی تا اوایل هفته آینده تداوم دارد.

به گفته ضیاییان از روز دوشنبه هفته بعد سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در هفته اول مهرماه نوار غربی بارانی است.

ضیاییان توضیح داد: پدیده دیگر وزش شدید باد است که در نواحی مستعد موجب خیزش گرد و خاک، احتمال افزایش غبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید و اختلال در رفت وآمدهای شهری خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: امروز دوشنبه در شمال اصفهان، شمال مرکزی، قم، یزد، سمنان، شرق خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و جنوب شرق خراسان رضوی و در اواخر روز سه‌شنبه شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، البرز، کرمان، جنوب تهران، شمال مرکزی، قم، یزد و کرمان در معرض خیزش گردوخاک قرار دارند.

وی اضافه کرد: صبح روز چهارشنبه اصفهان، شمال مرکزی، قم، جنوب تهران، جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق کرمان و سیستان و بلوچستان و در روز پنج‌شنبه جنوب شرق خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، شمال اصفهان، جنوب تهران، قم، شمال مرکزی و خوزستان نیز همین شرایط آبی و هوایی تکرار می شود.

ضیاییان درباره وضعت دمای هوا گفت: دمای هوا در دو روز آیند در اکثر مناطق کشور کاهشی است و در روز پنج شنبه قدری افزایش دما خواهیم داشت. اما در نیمه شرقی کاهش دما را خواهیم داشت و در روز جمعه نیمه غربی کشور قدری افزایش دما خواهد داشت. دمای هوا نیز در شهر تهران تا روز چهارشنبه دروند کاهشی دارد اما روزهای پنج شنبه و جمعه قدری افزایش دما داریم. همچنین استان تهران تا یک هفته هیچ بارشی نخواهد داشت.