رییس کمیسیون اروپایی اعلام کرد که اعضای این اتحادیه روی اعمال سیزدهمین دوره تحریم ها علیه روسیه به توافق رسیده اند.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از راشاتودی، ارزولا فوندرلاین، رئیس کمیسیون اروپایی ساعاتی پیش، در شبکه اجتماعی X، توئیتر سابق، اعلام کرد که اعضای اتحادیه اروپا برای اعمال سیزدهمین بسته تحریمی علیه روسیه به توافق رسیده‌اند.

وی تاکید کرد این بسته یکی بزرگ‌ترین بسته‌های تحریم است که تا کنون از سوی اتحادیه اروپا علیه روسیه اعمال شده است.

قرار شده است بسته تحریمی مذکور به طور نمادین در ۲۴ فوریه همزمان با دومین سالگرد آغاز عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین به تصویب برسد.

بروکسل از زمان آغاز درگیری روسیه با اوکراین در فوریه سال ۲۰۲۲ تاکنون ۱۲ بسته تحریمی علیه روسیه اعمال کرده و بسته کنونی شامل تحریم‌های اقتصادی و ممنوعیت سفر به همراه تحریم برخی شخصیت‌های روسی است.

فوندرلاین اعلام کرده که نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا کلیات سیزدهمین بسته تحریمی علیه روسیه به خاطر درگیری با اوکراین را تأیید کرده‌اند.

در قالب این بسته سفر حدود ۲۰۰ فعال اقتصادی و مقام روسی به کشورهای اروپایی ممنوع خواهد شد و دارایی‌های آنها هم در اتحادیه اروپا به همراه دارایی تعدادی از شرکت‌های روس مسدود می‌شود.

رئیس کمیسیون اروپایی تاکید کرده با توجه به قرار گرفتن نام ۲ هزار شخصیت و شرکت روس در فهرست تحریک‌های اروپا، ما در حال حفظ فشار سنگین علیه روسیه هستیم.