مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از رفع تصرف ۱۸۵۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام توسط یگان حفاظت از اراضی این اداره کل خبر داد.
به گزارش جارچی اخبار، فرشاد دوستی، ضمن اعلام رفع تصرف ۱۸۵۰ متر مربع زمین ملی و دولتی در میدان قرآن ومحله قلاویزان به ارزش بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان توسط یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی راه و شهرسازی استان ، این مهم را حاصل همراهی دادستان محترم ومعاون ایشان، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و همچنین همکاری نیروی انتظامی استان ایلام دانست.
مدیرکل اداره راه وشهرسازی استان خاطر نشان کرد: همه کسانی که قصد خرید زمین یا ملک در شهرهای استان ایلام را دارند می بایست ابتدا با مراجعه با مدیریت املاک و امورحقوقی اداره کل راه وشهرسازی استان استعلامات لازم در این خصوص را کسب کرده تا در دام افراد سودجو و زمین خوار گرفتار نشوند.
‌سرهنگ کرمی فرمانده یگان حفاظت راه وشهرسازی استان نیز در این خصوص گفت: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی در سراسر استان ایلام به صورت پیمایش روزانه در حال گشت زنی برای رصد اراضی ملی و دولتی تحت پوشش هستند و در صورت مشاهده موارد مربوط به تصرف این اراضی اقدامات قانونی لازم را انجام می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: دقت، هوشیاری و تلاش مجموعه فرماندهی یگان حفاظت اراضی استان ایلام به‌همراه اقدامات پیشگیرانه و شبانه روزی به‌ویژه در ایام تعطیلات، همچنین اجرای طرح‌های تشدید حفاظت اراضی ملی و دولتی استان منجر به ایجاد امنیت پایدار در این حوزه به‌ منظور حفظ بیت المال و کاهش جرم زمین خواری شده‌است.
سرهنگ کرمی افزود: دراجرای مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال مقتدرانه باحمایت خاص قضایی وپشتییانی انتظامی با هرگونه پدیده زمین خواری وتصرف اراضی ملی برخورد جدی بعمل آمده واز شهروندان خواست با مشاهده هر گونه زمین خواری و تصرف اراضی از طریق شماره پیامکی ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ این یگان همکاری لازم داشته باشند.