«سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به شعار انتخاباتی «یک جهان فرصت، یک ایران جهش»، گفت: ما به عقب برنمی‌گردیم؛ عده‌ای می‌گویند نمی‌شود و نمی‌توانیم؛ همان افراد رفتند توافق کردند و به اعلام دشمن، ۱۵ بار تعهدات را انجام دادند اما نتیجه چه شد؟دلار از ۳ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان رسید.

به گزارش جارچی اخبار،  «سعید جلیلی» عصر شنبه دوم تیر ماه در چهارمین سفر استانی خود در جمع مردم اصفهان در میدان امام، با بیان اینکه اصفهان یادآور شکوه تمدن است، تصریح کرد: نگاه به اصفهان اعتماد به نفس ملی را زنده می‌کند. گذشته تاریخی پرشکوه ملت ما را به یاد می آورد. نام اصفهان قدرت تمدن سازی یک ملت بزرگ را به رخ می‌کشد.

وی ادامه داد: قدم زدن در اصفهان هر انسانی را در برابر عقلانیت، لطافت و زیباشناسی به تحسین وا می‌دارد. اگر می‌گوییم هر ایرانی یک نقش پرشکوه داشته باشد، کاشی‌کاری‌های مسجد شیخ لطف الله یک جهان فرصت نشان می‌دهد. امروز تکلیف نصف جان را مردم اصفهان تعیین می‌کنند.

مردم اصفهان از حادثه حماسه می‌سازند

جلیلی با اشاره به اینکه مردم اصفهان از حادثه حماسه می‌سازند، اظهار کرد: ۴۱ سال پیش اولین باری که به اصفهان آمدم قرار بود شهید بزرگوار را در همین میدان تشییع کنند. آن روز پرشکوه و تاریخی که یک شهر به پیشواز فرزندان خودش آمده بود؛ چه شهری چه مادرانی و چه جوانانی. آن روز به راحتی بوی‌ خدا و معنویت و عزم استوار این شهر را فراگرفته بود. از فضای این شهر معلوم بود که این شهر نه تنها شهدا را بدرقه می‌کنند بلکه مسیر آنها را ادامه می‌دهند. نه تنها حماسه می‌سازند بلکه با هنرشان این حماسه را ماندگار می‌کنند. این ظرفیت یک شهر است. مردمی که همه نقش آفرینند. اصفهان همیشه اینطور بوده است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اصفهان را نماد پیشگامی مردم ایران در درک مسائل سیاسی و تصمیم به موقع و هوشمندانه دانست و گفت: مردم اصفهان با اندیشه خودباوری و حمایت از کالای داخلی، پیشگام استقلال اقتصادی کشور هستند؛ چه تحریم تنباکو و چه در ترویج کالای داخلی. اینها عظمت این ملت را نشان می‌دهد. وقتی که کشور ما را می‌خواستند از بین ببرندف اصفهانی‌ها در تحریم بیگانگان پیشگام شدند و خود دست به تأسیس کارخانه نساجی زدند تا استقلال سیاسی و اقتصادی کشور رقم بخورد. تاریخ اصفهان تاریخی است که از چند قرن پیش تاکنون فقط حماسه و شکوه بوده است.

جلیلی با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: ما امروز از یک انتخاب صحبت می‌کنیم. ملت ما ۴۵ سال پیش یک انتخاب کرد و آن را امتداد داد. اگر روزی اصفهان همین سی و سه پل را به جهان نشان داد و خود را نصف جهان معرفی کرد، امروز می‌بینید همین اصفهانی‌ها در مقاومت و فناوری پیشتاز هستند.

اصفهان یک جهان فرصت فناوری در دل خود دارد

وی خاطرنشان کرد: امروز جوانان اصفهان نه تنها در مقابل‌ تحولات جهانی پیشتاز هستند بلکه طرح‌های بزرگ جهانی مثل فناوری و فرآوری را به جهان ارائه می‌دهند. امروز اصفهان یک جهان فرصت فناوری در دل خود دارد. نقش اصفهان یک نقش جهانی است. مثل نقش همه مردم ایران.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: وقتی که از یک جهان فرصت حرف می‌زنیم و می‌گوییم ثمره این جهان فرصت باید یک ایران جهش باشد؛ از تامل عمیق است و صرفا شعار نیست. درک عمیق حضور جهانی تمدن اسلامی است که متذکر می‌شود در چه لحظه تاریخی ایستاده‌ایم. اگر از تاریخ و جهان درک عمیق داشته باشیم قدر این نقش آفرینی را می‌دانیم و چه جایی بهتر از اصفهان برای نقش آفرینی در جهت جهش تمدنی ایران اسلامی.

جلیلی خاطرنشان کرد: کار به جایی رسیده است که کسانی به خودشان اجازه می‌دهند وقتی حرف از عظمت ایران زده می‌شود آن را به سخره بگیرند. اینها می‌خواهند ظرفیت‌های ملت را تحقیر کنند و تقلیل دهند اما خطی که با انتخاب شما در سال ۱۴۰۰ با شهید رئیسی نشان داد چه خطی بود؟ خطی که شهید رئیسی با خون خود نشان داد این بود که ایرانی نه تنها ذلت نمی‌پذیرد بلکه به قله‌های پیشرفت نگاه می‌کند. هر ایرانی که دل در گرو این خاک دارد وارد این پویش شده‌است که همه ظرفیت خود را پای کار بیاورد. دولت باید برای هر ایرانی یک نقش باشکوه ایفا کند و نشان دهد که این ملت می‌تواند به جایی برسد که الگوی جهان باشد.

 

هر مفسد لکه ننگی بر دامن این کشور فرهیخته و تمدن‌ساز است

وی با تاکید بر لزوم مبارزه با فساد و مفسدان افزود: هر مفسد لکه ننگی بر دامن این کشور می‌شود. رویکرد ما این است که همانطور که باید در استفاده از ظرفیت‌ها حداکثری رفتار کنیم در مبارزه با فساد هم باید قاطع و حداکثری رفتار کنیم. اگر به این افق بلند نگاه نکنیم، قباحت تبعیض برای ما روشن نخواهد شد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما امروز در یک انتخاب بزرگ هستیم. ملت ما در یک فرصت کم نظیر تاریخی است. امروز ما در یک انتخاب هستیم. عده‌ای می‌گویند ما نمی‌توانیم و فقط مشکلات را فهرست می‌کنند و شعار می‌دهند که می‌توان مشکلات را با پشتوانه فلان قدرت خارجی برطرف کنیم. همان کسانی که گفتند توافق می‌کنیم، باعث شدند دلار سه هزار تومنی ۳۰هزار تومان شود و ۸۰۰ تحریم، ۱۵۰۰ تحریم شود و حتی خودشان هم تحریم شوند. ما به عقب برنمی‌گردیم.

۲۰۰ کشور در دنیا وجود دارد/ اینکه کشور را معطل ۲-۳ قدرت که بیشترین دشمنی را با ملت ایران دارند بکنید هنر نیست 

جلیلی با اشاره به شعار یک جهان فرصت، تصریح کرد: یک دریا از فرصت‌ها در دنیا و ۲۰۰ کشور در دنیا وجود دارد. اینکه فقط با چند کشور که  دشمنان ایران هستند توافق کنیم، هنر نیست. امروز خداوند همه نعمت‌ها را به ما داده است و علاوه بر آن ظرفیت نیروی‌ انسانی را داریم. امروز ظرفیت مردمی پای کار آمده است.

دولت باید نقش آفرین باشد

وی افزود: اینکه مردم اصفهان دغدغه‌ی زاینده رود دارند؛ ارزشمند است. این همان نگاه تمدنی است. امروز مردم اصفهان ظرفیتی دارند که نه تنها می‌توانند در صنعت و کشاورزی و… سرآمد باشند بلکه می‌توانند یک بخش بزرگی از ارزآوری کشور را بدست بگیرند. وقتی می‌گوییم هر ایرانی یک نقش پرشکوه یعنی دولت باید نقش آفرین باشد. اگر می‌خواهیم به قله های پیشرفت برسیم نباید اجازه دهیم که ظرفیت های ما به انجماد برسد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اگر به فرصت‌ها نگاه می‌کنیم به معنای این نیست که ضعف‌ها و آسیب‌ها را نمی‌بینیم اما ضعف را با ضعف نمی‌شود برطرف کرد بلکه باید با قوت برطرف کرد. باید بستری را برای جهش مردم اصفهان و ایران فراهم کرد.

نباید فقط به راه حل‌های حداقلی اکتفا کند

جلیلی افزود: وقتی که ملتی اینگونه برای نقش‌آفرینی آماده است؛ باید دولت دنبال کارهای جدید و انتقال های بین حوزه‌ای باشد تا بتواند مشکلات را برطرف کند. نباید فقط به راه حل‌های حداقلی اکتفا کند.
وی خطاب به مردم اصفهان گفت: شما نه فقط در ۴۵ سال گذشته بلکه در چند قرن اخیر نشان داده‌اید که در عرصه‌های مختلف پیشگام بوده‌اید. شما که جوانانتان سخت ترین رشادت‌ها را در صحنه جنگ نشان دادند، همین جوانان در عرصه صنعت و کشاورزی و اقتصاد نمی‌توانند حماسه بیافرینند که جهش کشور را به دنبال داشته باشد؟

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به موفقیت تیم ملی والیبال در مقابل آمریکا و هلند افزود: این افتخارات را می‌توانید در عرصه فناوری های نوین داشته باشید. وقتی که هوشیاری و هوشمندی و موفقیت‌های مردم اصفهان را میبینم حرف از یک ایران جهش می‌زنم. چرا می‌گویم یک جهان فرصت یک ایران جهش؟ چون مردم اصفهان را دیده‌ایم.

شهید رئیسی خادم ملت بود و محبوب شد

جلیلی در پاسخ به شعارهای محبت آمیز مردم با اشاره به میلاد امام هادی (ع)، اظهار داشت: امام هادی فرمود: اگر کسی دوستی و محبتش را برای تو جمع کرد، وظیفه تو این است که خدمتگزار آن مردم باشی. اینکه شما برای شهید رئیسی اظهار محبت کردید؛ او افتخارش این بود که خادم ملت بود و امروز محبوب ملت است.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر امروز قدرتی داریم این قدرت باید در جهت قرآن و اهل بیت باشد. امروز این قول همه ماست. اگر در یک انتخاب و دوراهی قرار گرفتیم باید تلاش کنیم رأی ما مورد رضایت ائمه باشد و اگر کسی در این عرصه پا می‌گذارد باید او را دعا کنیم تا بتواند در این مسیر موفق باشد. ‌