دبیرخانه هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم شهر اعلام کرد: مسابقه مردمی این جشنواره در قالب پویش «شهروند مسئول، شهر سالم» برگزار می شود.

به گزارش جارچی اخبار از هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، این جشنواره از ۲۶ تا ۳۱ تیر امسال با شعار شهروند مسئول؛ شهر سالم در پردیس سینماگالری ملت برگزار می‌شود.

برای مشارکت حداکثری اقشار مختلف مردم شهر تهران، پویش شهروند مسئول، شهر سالم راه اندازی شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند با ثبت تصاویر شهر و محله خود در قالب عکس و فیلم در این پویش شرکت کنند و برنده امکان تماشای فیلم‌های در حال اکران در پردیس‌های مؤسسه تصویر شهر به شکل رایگان شوند.

عکس‌ها و فیلم‌های ثبت شده باید حاوی مفاهیمی همچون اشاعه حقوق و اخلاق شهروندی، خانواده ایرانی در محیط شهری، یک روز زندگی در شهر، معماری شهر و صیانت از آن، امنیت شهر، یاران شهروندان؛ به تصویرکشیدن خدمات نیروهای امدادی و انتظامی در شهرها (آتش نشانان، هلال احمر، رفتگران، پلیس، راهنمایی و رانندگی و …)، مشارکت جمعی در راستای حل مشکلات اجتماعی، صیانت از محیط زیست، درختان، بوستان‌ها و هر موضوعی که مسائل شهری را در بر گیرد.

شرکت کنندگان باید تصاویر خود را در صفحه اینستاگرام خود با منشن @shahrfilfest منتشر و هشتگ های #شهروند_مسئول_شهر_سالم و #هفتمین _دوره_جشنواره_فیلم_شهر را در پایین مطلب خود قرار دهند.

همچنین صفحه رسمی جشنواره فیلم شهر را در اینستاگرام به آدرس @shahrfilmfest دنبال کنند.

حتماً باید صفحه متقاضیان شرکت کننده در مسابقه عمومی باشد و خصوصی نباشد.

هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط مؤسسه تصویرشهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به دبیری هاشم میرزاخانی در پنج بخش «مسابقه سینمای ایران»، «مسابقه سینمای بین الملل»، «مسابقه محله»، «مسابقه تبلیغات و اطلاع رسانی سینمای ایران» و «جنبی» برگزار می‌شود.

تماشای آثار بخش مسابقه برای همه مراجعه کنندگان رایگان است.