مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز گفت: امکان بهره مندی از یارانه دولتی بیمه تأمین اجتماعی برای رانندگان فعال در بخش حمل بار و مسافر شهری فراهم شد.
به گزارش جارچی اخبار، فاضل نادری با بیان اینکه بر اساس اعلام معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و ریس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، این امکان پس از دو سال پیگیری های مستمر با امضای تفاهم‌نامه اصلاح فهرست رانندگان حمل و نقل عمومی شهری، فراهم شده است، ادامه داد: سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز نیز در راستای جلوگیری از تضییع حقوق رانندگان، آماده ثبت نام این عزیزان است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز افزود: بر این اساس رانندگان فعال در بخش حمل بار و مسافر شهری در تبریز سریعا نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند تا اقدامات لازم جهت بهره مندی از این تفاهم‌نامه انجام شود.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز در این خصوص اظهار کرد: پس از پیگیری های مستمر صورت گرفته و با همکاری و مشارکت شهرداری تهران، به استناد ماده ۷ قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و بند “ب” ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی مربوط به این ماده، تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور اصلاح فهرست رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون شهری فی مابین سازمان تأمین اجتماعی، ‌ سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و شهرداری تهران منعقد شد.
مهدی جمالی نژاد با اشاره به اینکه این فهرست از سال ۱۳۹۲ تاکنون به روز رسانی نشده بود، افزود: طبق توافق انجام گرفته با سازمان تأمین اجتماعی و با همکاری شهرداری تهران، ‌ رانندگانی که در بخش حمل و نقل عمومی شهری فعال هستند، ‌ با اولویت ناوگان تاکسیرانی شهری به مرور به فهرست بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی افزوده می شوند.
وی اضافه کرد: همچنین رانندگانی که قبلا در این حرفه فعال بوده و هم اکنون در شغل دیگری مشغول به خدمت هستند، ‌ امکان بهره مندی از بیمه خویش فرما را خواهند داشت.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اینکه مرجع رسمی شناسایی رانندگان فعال در بخش حمل و نقل عمومی شهری سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل شهری به نشانی www.utcms.ir است، گفت:‌ برای اولین بار در کشور، تمامی اطلاعات رانندگان در یک درگاه واحد و یکپارچه تجمیع شده و از طریق اتصال به بانک های داده ای کشور از جمله ثبت احوال، ثبت شرکت ها، پست، نیروی انتظامی و … صحت سنجی شده است.
جمالی نژاد ضمن تأکید بر اینکه از طریق اطلاعات سامانه، تمامی خدمات شهری از جمله سهمیه سوخت و لاستیک و قطعات، به صورت عادلانه به ناوگان و رانندگان واقعی تخصیص می یابد، اظهار کرد:‌ وضعیت فعال بودن رانندگان شهری به صورت مستمر از روش های مختلف از جمله تجهیزات ناوبری هوشمند، دوربین های شهری و اسناد حمل و نقل، رصد شده و این اطمینان حاصل می شود که یارانه دولتی به رانندگان واجد شرایط تعلق گیرد.
وی عنوان کرد: در گذشته به دلیل عدم اصالت‌سنجی بانک¬های داده¬ای حاوی مشخصات رانندگان مذکور و فقدان وحدت رویه در ارسال فهرست بیمه¬ شدگان بخش شهری به سازمان تأمین اجتماعی، بعضاً‌ مشاهده می شد افرادی که در این بخش فعالیت حرفه ای ندارند، به عنوان راننده فعال معرفی شده¬ اند. لذا امید می رود انعقاد این تفاهمنامه، گامی ارزشمند در جهت افزایش عدالت در تخصیص یارانه های دولتی و بهره مندی رانندگان واقعی حمل و نقل شهری از تسهیلات و خدمات مربوط به این حوزه باشد